Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācija
Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācija
 

Šodien:
Saimniecības >>> Apraksts >>>

Agritas Grundštokas saimniecība
Saimniecība atrodas Talsu rajonā, Valdgales pagastā.

Truši savas ģimenes vajadzībām tika audzēti jau vairākus gadus, bet tie nebija šķirnes truši. Ar šķirnes trušu audzēšanu saimniecībā nodarbojas kopš 2007. gada novembra, kad izstādē Rāmavā tika nopirkta pirmā Lielā Gaišā sudrabotā šķirnes trusenīte. Vēlāk tai pievienojās arī citi šķirnes truši no vietējiem audzētājiem. Pašlaik saimniecībā tiek audzināti triju šķirņu truši: Vīnes zilais, Lielais Gaišais sudrabotais un Kalifornijas. Vēl saimniecībā tiek eksperimentēts ar šo šķirņu krustojumiem.

Trušus cenšamies barot pēc iespējas daudzveidīgāk. Trušu ēdienkarte sastāv no siena, spēkbarības, sakņaugiem, zaru slotiņām, garšaugiem un vasarā arī no zaļbarības. Tā kā saimniecībā nodarbojas arī ar dārzeņu audzēšanu, tad truši tiek sevišķi lutināti ar lauku labumiem. Vasarā trušiem kā kārumus dodam selerijas, pētersīļus un dilles, tie viņiem
 
ļoti garšo, kā arī ir ļoti veselīgi un nostiprina imūnsistēmu. Kā spēkbarību trušiem dodam, Dobeles dzirnavniekā ražoto, kombinēto spēkbarību trušiem, miežus un kviešus katram individuāli pēc vajadzības.
 

2008. gada vasarā, domājot par nākotni, speciāli trušiem uzcēlām nojumi, sienas ir noklātas ar melnbalto plēvi, lai pasargātu tos no saules tiešiem stariem, vēja, lietus un sniega. Truši tiek audzēti uz sieta pinuma grīdām. Arī sprostus būvējam paši.

Saimniecībā visu gadu var iegādāties dažāda vecuma šķirnes trušus, kā arī vasaras sezonā zemenes un dažādus dārzeņus.

 
     
Šķirnes trusis Rāmava, pavasaris 2011
Šķirnes trusis Rāmava, 2010 Rudens
 
 

Esiet laipni aicināti ciemos! Esam gatavi dalīties savā pieredzē trušu un dārzeņu, kā arī zemeņu audzēšanā.

Tel.: 26482368(Agrita); 26456020(Inārs)

E-pasts: agritagrundstoka@inbox.lv

Mājas lapa: Šķirnes trušu saimniecība "Priedes"

     


uz augšu